Menu

Wyszukiwanie

Dane pochodzą z Wieczernika 2015

Międzynarodowa Grupa Promotorów Ruchu dla Lepszego Świata liczy obecnie ok. 565 członków, w tym kilkunastu zaangażowanych na pełny wymiar pracy w Ruchu. Z Polskiej Grupy Promotorów w takim wymiarze jest zaangażowany jej dyrektor ks. Stanisław Zając, ponadto koordynujący tworzony Region Europy Środkowej. GP włącza się w odnowę Kościoła w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach.

Grupy lokalne lub współpracownicy znajdują się obecnie w następujących krajach:

Afryka: Kamerun, Republika Demokratyczna Kongo, Wybrzeże Kości Słoniowej, Malawi, Republika Południowej Afryki, Zimbabwe.

Ameryka Południowa i Północna: Argentyna, Brazylia, Chile, Kolumbia, Meksyk, Peru, Puerto Rico, Wenezuela.

Azja: Indie, Korea Południowa.

Europa: Austria, Belgia, Białoruś, Francja, Hiszpania, Mołdawia, Niemcy, Polska, Portugalia, Republika Czeska, Ukraina, Włochy.

Oceania: Australia, Papua Nowa Gwinea.

Wszystkie wysiłki i starania apostolskie GP skupione są obecnie na promowaniu duchowości komunii w Kościołach lokalnych i we wszystkich środowiskach, które podjęły się realizacji proponowanych przez nią projektów. Duchowość komunii ma prowadzić jednocześnie do odnowy relacji w społeczeństwie. W ten sposób GP wypełnia swą misję uniwersalną – troski o rozwój Królestwa Bożego we współczesnym świecie.

Na poziomie promocji apostolskiej jej praca związana jest głównie z wdrażaniem przesłania soborowego w diecezjach Diecezjalny Projekt Odnowy i Ewangelizacji, parafiach  Parafialny Program Odnowy i Ewangelizacji  oraz zakonach Projekt Odnowy Zgromadzeń Zakonnych. W realizację diecezjalnego projektu odnowy i ewangelizacji, animowanego przez GP zaangażowanych jest ok. 100 diecezji w świecie. Najwięcej w Ameryce Łacińskiej (np. w Kolumbii – 21, w Meksyku – 6). Ponadto liczba parafii w świecie, które realizują swój proces odnowy i ewangelizacji wg metodologii promowanej przez GP wynosi kilkaset.  Kilka zgromadzeń zakonnych na poziomie międzynarodowym korzysta z pomocy duchowej i metodologicznej GP w procesach odnowy życia konsekrowanego.

Facebook PGP

Blog Grupy światowej

Listy do Parafian

Radio Watykan

Episkopat PL

Rosary for persecuted

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
7691