Proponujemy projekty uwrażliwiające i pogłębiające wartości, które są istotne dla duchowości komunii, czyli: uczestnictwo, solidarność, wzajemność relacji, dialog, przemiana, modlitwa, rady ewangeliczne, wspólnotowe rozeznanie, tożsamość prezbiterów i prezbiterium.

Do dziedzictwa grupy należą różwnież projekty operacyjne, dotyczące:

1. Parafii (tzw. Parafialny Program Odnowy i Ewangelizacji) -  ideałem, jaki sobie zakłada, jest utworzenie parafii jako wspólnoty wspólnot podstawowych
  2. Diecezji (tzw. Diecezjalny Projekt Odnowy i Ewangelizacji)  -  projekt, będąc wyrazem duchowości komunii włącza wszystko, co jest związane z życiem diecezji w całościowy plan duszpasterski, pomagając w przeżywaniu prawdziwej komunii na każdym poziomie
  3. Zgromadzeń zakonnych (tzw. Wstępny Projekt Odnowy Zgromadzeń Zakonnych)
  4. Osób sprawujących posługę duszpasterską
  5. Rodzin i młodzieży.

Dla uściślenia: diecezjom, parafiom i zakonom mamy do zaofiarowania nie gotowe projekty, lecz metodę opracowania własnego projektu duszpasterskiego, czyli tzw. "pre-projekt" wraz z pomocą w animacji duchowej, niezbędnej do kierowania procesem odnowy danej wspólnoty oraz ze wsparciem w formacji metodologicznej, uzdalniając współpracowników duszpasterskich do realizacji własnego projektu ich wspólnot kościelnych.