Menu

Wyszukiwanie

dotyczące XXVII Pielgrzymki Parafii Ruchu dla Lepszego Świata

Hrubieszów 19-20 sierpień 2017 r.

1. Do końca lipca prosimy o zgłoszenie pielgrzymki a w tym o informacje na temat:

a)      Liczby pielgrzymów i jakim środkiem lokomocji przyjadą (sprawa parkingów),

b)      Parafii: kto jest proboszczem, wielkość parafii, ile lat w Ruchu, jakie hasło wybrano na kolejny rok duszpasterski. (Potrzebne organizatorowi do zapowiadania prezentacji),

c)      Ewentualnego przyjazdu dzień wcześniej.

2.     Grupy przyjeżdżają do Zamościa. Zamość leży u południowo-wschodniej Polsce. Miastobudował pod koniec XVI wieku Jan Zamoyski. Zapewne nie sądził, że cztery weki później będzie ono wymieniane we wszystkich podręcznikach historii architektury i stawiane wśród najwspanialszych zespołów urbanistycznych Europy i świata. Morando projektując Zamość, opierał się na koncepcjach włoskich urbanistów marzących o stworzeniu renesansowego miasta idealnego. Dostępu do miasta bronią potężne mury z siedmioma bastionami, fosy i zalewy. Do środka miasta prowadzą zwodzone mosty i trzy bramy: Lwowska, Lubelska i Szczebrzeska. Przez Bramę Szczebrzeską Pielgrzymi wejdą na stare miasto i do katedry. W związku z powyższym prosimy, aby wszystkie autokary, busy i pojazdy osobowe zostawać w jednym miejscu – na parkingu przed Bramą Szczebrzeską. Na wyżej wskazany parking wjeżdżamy od zewnątrz murów Starego Miasta czyli od ul. Szczebrzeskiej.

3.     Dla przyjeżdżających wcześniej polecamy do zwiedzenia w pobliżu znajdujące się obiekty Rynek Starego Miasta, Rotundę Zamojską, Ogród Zoologiczny. Na każdy obiekt wystarczy 1-2 godz.

4. O Zamościu  i samej Katedrze opowie przewodnik, gdy będziemy zgromadzeni już na Mszy św. czyli o godz. 12.30. Po zakończeniu liturgii piloci spotkają się z poszczególnymi grapami aby prowadzić je do wyznaczonych miejsc w Hrubieszowie w celu zakwaterowania. Czas przejazdu około 1 godziny.

5.      Na miejscu rozlokowanie, posiłek u gospodarzy i zbiórka o godz. 17.00 na placu przed Domem Kultury. Dalej według załączonego programu.

6.     Na drugi dzień po śniadaniu warto zabrać ze sobą rzeczy i pożegnać się z gospodarzami, aby po agapie być dyspozycyjnym do drogi powrotnej.

7.      Przypominamy, że podczas niedzielnej Eucharystii jest procesja z darami, w której niesiemy Książkę Roku i proporzec parafii.

8.     W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt: e-mail: woleszek@op.pl tel.: 84 6963279 lub do proboszcza: 600935084.

Facebook PGP

Blog Grupy światowej

Listy do Parafian

Radio Watykan

Episkopat PL

Rosary for persecuted

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
714