Wydarzenia ewangelizujące

Wydarzenie I

6 XII 2017 r. Obdarowanie ubogaca

Gest dla wszystkich: Zanieść kartkę z życzeniami do swoich sąsiadów podpisaną przez całą rodzinę.

Gest liturgiczny: Na znak pokoju podajemy sobie rękę, obdarowujemy się uśmiechem i życzliwym spojrzeniem wypowiadając słowa: Dziękuję Ci, że jesteś!

Wydarzenie II

6 I 2018 r. Uroczystość Objawienia Pańskiego

Spotkanie drogą do radości

Gest dla wszystkich: Spotkanie trójki/czwórki sąsiadów w celu przeżywania radości ze wspólnego kolędowania i połamania się opłatkiem w dniu 6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli.

Gest liturgiczny: Na Eucharystie przychodzimy w przebraniu królewskim – zachęta dla dzieci o przygotowanie korony, na znak pokoju – zwracamy się do siebie ze słowami: RADOŚĆ JEST W NAS! Przed błogosławieństwem każdy z uczestników liturgii wylosowuje sobie, swoje zadanie w żłóbku betlejemskim na cały rok 2018.

Wydarzenie III

14 II 2018 r. Środa Popielcowa

Gest dla wszystkich: Zauważ trzy osoby, które w twoim otoczeniu są w potrzebie. Zastanów się jak im możesz pomóc i uczyń to na ile to możliwe.

Gest liturgiczny: Przed posypaniem popiołem – zwracamy się do osób stojących wokół nas ze zwrotem: „POMÓŻ MI SIĘ NAWRÓCIĆ” równocześnie podając dłoń.

Parafia Internet

Historia parafii

Kościół parafialny pw. św. Bartłomieja Apostoła w Szydłowicach wzniesiony został przez wiernych wyznania ewangelickiego w 1880 roku w stylu neogotyckim. Po II wojnie światowej, w 1945 roku został przejęty przez wspólnotę katolicką. Stanowili ją mieszkańcy wsi Prusy, oddalonej o 12 km od Lwowa. Przywieźli oni ze sobą obraz Matki Boskiej Pocieszenia oraz stacje Drogi Krzyżowe malowane na płótnie. Obecnie stacje znajdują się w kościele filialnym w Dobrzyniu.

Kościoły filialne: Błota, Dobrzyń.

Ks. mgr lic. Tomasz Luboiński

Realizacja Parafialnego Programu Odnowy i Ewangelizacji

W roku 2016 parafia św. Bartłomieja Apostoła w Szydłowicach podjęła realizację projektu duszpasterskiego Nowy Obraz Parafii.

Parafię podzielono na 3 rejony:

I – Szydłowice i Myśliborzyce,

II – Błota, Leśna Woda i Lednica,

III – Dobrzyń i Sielska Woda,

Powołano także struktury organizacyjne: Parafialny Zespół Koordynacyjny, Rejonowe Zespoły Koordynacyjne, Zespół Redakcyjny Listu do parafian – „Quo Vadis – dokąd zmierzasz?”

Parafia pierwszy rok realizuje PPOE według przeprowadzonego programowania na rok duszp. 2017/2018.