śp. Anna Pyrek

W sobotę 8 czerwca 2019 r. zmarła Anna Pyrek, wieloletnia promotorka Polskiej Grupy Promotorów Ruchu dla Lepszego Świata.

Ostatnie miesiące życia spędziła w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym „Dom Nad Świdrem” k. Warszawy.

Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie 17 czerwca o godz. 10.30 w parafii św. Dominika  na warszawskim Służewie.

Śp. Anna uczestniczyła w konwiwencjach Grupy tak długo jak pozwoliły jej siły. Pragnęła razem z innymi dzielić radość spotkania, wspólnego pochylania się nad celami i zadaniami PGP.

Pozostawiła w naszej pamięci i sercu ciepłe wspomnienia. Ogarnijmy modlitwą naszą drogą Annę.

Wspomnienie o śp. Annie

Śp. Anna Pyrek z Warszawy odeszła do Pana po długim życiu 8 czerwca tego roku przed godz. 21 w wigilię Zesłania Ducha Świętego, pozostawiając jedynego syna Edwarda wraz z rodziną. Bardzo go kochała tak jak i synową i wnuka Mateusza, byli jej dumą i odwzajemniali serdeczną miłość.

Śp. Anna zawsze w życiu liczyła na Boga i jego pomoc. Zawsze dzieliła się swoją wiarą z młodymi jako wieloletnia katechetka. Należała do Polskiej Grupy Promotorów Ruchu dla Lepszego Świata i angażowała się w Nową Ewangelizację jako osoba świecka z innymi świeckimi, księżmi i osobami zakonnymi.

Miała dobre relacje z Zakonem Jezuitów. Bóg dał jej serce wrażliwe i dobre, skłonne do pomocy potrzebującym. Pod koniec życia wiele cierpiała, ale znosiła to z pogodą ducha i niezwykłą cierpliwością. Miała wielu przyjaciół i osób, którymi się opiekowała m.in. matką ks. Paciuszkiewicza.

Zostanie w naszej pamięci jako dobry człowiek i dobry Apostoł, uduchowiony i pełen humoru. Będzie nam jej brakować. Zostają nam dobre wspomnienia i pamięć o niej przed Bogiem. Niech On ją prowadzi do swego Królestwa.

Ks. Mieczysław Nowak

Fotowspomnienie